Založ si blog

Winter Is Coming, alebo Koniec gretinizmu

Počas posledných pár týždňov zároveň niekoľko odborníkov – klimatológov prednieslo senzačné vyhlásenia. Najskôr ruskí experti uviedli, že si všimli jasné známky prístupu ďalšej malej doby ľadovej (https://ria.ru/20210223/period-1598690538.html).

Potom to nemeckí vedci zdôvodnili: zaznamenali rekordné spomalenie Golfského prúdu, ktoré je typické pre doby s veľmi nízkymi teplotami na severnej pologuli (https://www.pik-potsdam.de/de/aktuelles/nachrichten/golfstrom-system-schwaecher-als-je-zuvor-im-vergangenen-jahrtausend). Keď sa ten trend predĺži, Európu a USA čaká výrazne ochladenie podnebia.

„Ups! – asi by si povedala Gréta Tunbergová, keby uvidela tieto upozornenia, – treba si urgentne premyslieť, ako by v čas prejsť od boja proti otepleniu na bitku proti ochladeniu!“. Pomôžem obľúbenkyni novinárov a tínedžerov hľadať nový smer sebapropagácie.

Pred rokom a pol som napísal: „V klimatickej histórii Zeme sú oteplenia relatívne krátke. Pomer medzi glaciáciami a interglaciálmi je asi 8:2 – typickým stavom je zaľadnenie. Teraz sme na konci medziľadovej doby, ktorá trvá už posledných 12 tis. rokov. Keď sa skončí, ľadovce zase pokryjú… polovicu Európy a Severnej Ameriky. Vtedy nám potomkovia budú závidieť, že sa nám podarilo žiť v takomto šťastnom a priaznivom období, akým bolo globálne oteplenie… Zima sa blíži! Winter Is Coming!“ (https://program2.blog.pravda.sk/2019/08/06/zima-sa-blizi/).

Určite to Gréta nečítala. Žiaľ, už by mala možnosť sa nachystať na radikálnu zmenu smerovania. Veď bude nútená vyhlasovať všetko naopak, v porovnaní s tým, čo doteraz vyžadovala. Napríklad, presviedčať vlády a priemyselníkov, aby čo najviac zvyšovali emisie CO do atmosféry, čo by pomohlo (v dôsledku skleníkového efektu) spomaliť ochladzovanie.

Aby ľudstvo pribrzdilo nárast ľadovcov, bude nutné ich posypať niečím čiernym, inak povedané – znečistiť. Potrebujeme oveľa viac energie pre vykurovanie bydlísk a pracovísk, preto by mala Gréta požiadať, aby bola zvýšená produkcia uhlia a vrátené do prevádzky elektrárne, ktoré na ňom pracujú ale boli zatvorene „zelenými“.

Mohla by tiež inzerovať veľké a výkonné benzínové a naftové auta, ktorí maximálne znečisťujú vzduch, zbavené sa od filtrov a systémov znižovania výfukov. A zároveň tlačiť na výrobcov, aby hneď zastavili výrobu elektrických vozidiel atď…

Samozrejme, nič podobné ani táto slečna, ani „zelene lobby“, ktoré  ju využíva, neurobia. Environmentálny propagačný stroj, ktorý ich živí, nabral na obrátkach a je jednoducho nemožné ho za pár dní zastaviť a otočiť. Aj žiadne vlády si nemôžu dovoliť, aby vyzerali ako úplní idioti, meniaci rozhodnutia každý deň (poznám iba jednu, ktorej sa to asi páči). Preto, čo by naozaj sa nedialo s podnebím, pokračujú v boji proti jeho oteplenia… ktoré sa už skončilo samo o sebe.

Realisticky zmýšľajúci vedci, ktorí nepodľahli tlaku „zelených“, už dlho poukazujú na to, že zmeny podnebia nastávajú v dôsledku pôsobenia mocných kozmických síl, neporovnateľných so slabými vplyvmi ľudstva. Tieto procesy sú cyklické a relatívne pravidelne sa opakujú – stručnosť našej existencie nám však nedáva príležitosť priamo ich pozorovať v plnom rozsahu.

Takže Gréta stihne dospieť a zostarnúť bez toho, aby bola nútená uznať, že nemala pravdu. Aj všetci jej inšpirátori a nasledovníci kľudne povedú svoju dezinformačnú činnosť. Bojím sa, že za ich akompanementu aj svetové vlády sa zobudia len vtedy, keď už nebude čas na to, aby niečo vážne zmenili. Ak zimné teploty u nás klesnú do typických pre nejaký Jakutsk mínus 50., už to bude nie o novej stratégii, ale len o záchrane životov.

Hoci „gretinizmus“, ako sa ekoskeptici nazývajú hystericky prístup k ochrane prírody (znie podobne ako „kretinizmus“, no je to iba náhoda) ešte bude žiť ďalej, jeho koniec už je viditeľný. Daj Boh, aby ľudstvo to pochopilo čo najskôr!

Kto je zosobnením Slovenského štátu?

01.07.2022

Nedávno v Británii odzneli oslavy na počesť 70. výročia vlády Alžbety II. Zúčastnili sa ich nielen monarchisti, ale aj milióny Angličanov, pre ktorých je táto ctihodná žena symbolom nácie a zosobnením štátu. Prítomnosť takejto persony spája ľudí a posilňuje ich vlastenecké cítenie. Ale… kto zosobňuje dnešný Slovenský štát? Bohužiaľ, nikto z jeho [...]

Óda útočníkom

28.05.2022

V minulom roku UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) pridala ruiny starorímskeho vojenského tábora Gerulata (Gerulatis) v Rusovciach do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva. Na počesť tejto udalosti sa tam nedávno otvorila nová expozícia. Naša verejnosť to privítala s veľkým nadšením – až s pocitom národnej pýchy. [...]

Za akú cenu chybujú vlády?

16.05.2022

Nedávno som prečítal dva komentáre k úplne odlišným témam. Niečo ich však spája. Prvý je napísaný Danielom Kaiserom a je venovaný dôsledkom pandémie. Autora inšpirovali štatistiky Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), najmä počet úmrtí, prevyšujúce dlhodobý priemer, v „covidových“ rokoch 2020 a 2021 v rôznych krajinách [...]

Ukrajina, Rusko, vojna na ukrajine, Lysyčansk

V priemyselnom Lysyčansku v minulosti drvivo víťazil proruský Janukovyč

04.07.2022 09:43

Lysyčansk je jedným z hlavných priemyselných centier Donbasu, rozsiahleho ťažobného a priemyselného regiónu na východe Ukrajiny.

Žralok biely

Pri útokoch žraloka v egyptskej Hurgade zahynuli turistky z Rakúska a Rumunska

04.07.2022 08:21

Obe ženy napadol žralok pri plávaní južne od letoviska. Či išlo o toho istého jedinca, zatiaľ nie je známe.

USA Minneapolis polícia zabitie černoch protesty

Polícia v Ohiu zastrelila mladého černocha, na jeho tele sa našlo 60 strelných rán

04.07.2022 08:02

Policajti chceli muža zastaviť pre bližšie nešpecifikovaný dopravný priestupok. Ten im však na svojom aute ušiel a mal pritom raz vystreliť.

Igor Matovič, Eduard Heger

Koalícia hľadá spôsob ako fungovať. Skrotí Heger Sulíka a Matoviča?

04.07.2022 06:55

Richard Sulík (SaS) aj Igor Matovič (OĽaNO) dostali do koalíciu do stavu, že musí zasiahnuť premiér Eduard Heger (OĽaNO).