Založ si blog

Pandémia vládnej demencie

Keď niekto stále opakuje to isté a čaká na iné výsledky – to je typický symptóm šialenstva. Údajne niečo podobne povedal Albert Einstein. Ak mal pravdu, svet je ohrozený pandémiou vládnej demencie.

Všade vidíme, ako vlády rôznych krajín opätujú reštriktívne opatrenia, očakávajúc, že to tak zvládnu s COVID-19. Ešte nikomu sa to nepodarilo. No znova a znova zavádzajú karantény, lockdowny a iné obmedzenia.

Ale môžete sa opýtať – čo Čína? Čínska karanténa – to je keď sú vaše dvere zabednené zvonku a strelci na vás čakajú na ulici. A pri tom výsledok nie je jasný – nie je náhoda, že Čína nezverejňuje údaje o úmrtnosti.

Vlády odmietajú skúsenosti Švédska, Bieloruska a iných krajín, ktoré úplne alebo čiastočne ignorujú pandémiu a zachraňujú normálny verejný a osobný život svojich občanov. Dnes je Slovensko so svojimi zákazmi vychádzania, rúškami a nekonečnými testovaniami na čele smutného poradia krajín s najvyššou mierou úmrtnosti. Zatiaľ čo Švédsku, kde sa nič podobne nedeje, patrí skromné miesto na konci záznamu.

Asi aj opica by už pochopila, že keď reštrikcie nikde nefungujú, nie je žiadny dôvod, aby sa to reprodukovalo. Ale nie, pokračujeme v nezmyslených zákrokoch…

Vo viacerých krajinách stratili miliardy na vývoj a výrobu vakcín, určených na to, aby zastavili šírenie koronavírusu. EU už diskutovala o nejakých očkovacích preukazoch, s ktorými zmôžeme voľne cestovať po celom svete. Ale… WHO nedávno upozornila, že očkovaní ľudia prenášajú nákazu rovnako ako neočkovaní… Ups! Už sme docestovali! Aj vakcinovaní občania by mali dodržiavať zákaz vychádzania, nosiť rúška atď.??  Tak načo je dobré to očkovanie?

To ešte nie je všetko. Skoro denne počúvame o nových mutáciách vírusu, proti ktorým existujúce vakcíny nie sú účinné. Čo robia EU a vlády? Vyzývajú ich výrobcov, aby rýchlo vyvíjali ďalšie vakcíny, pričom pokračujú aj v očkovaní občanov „starými“, vedome neplnohodnotnými (https://www.economist.com/leaders/2021/02/13/how-well-will-vaccines-work).

Inak povedané, vlády zase opakujú neužitočný zákrok. Tak vírus nikdy nedostihnú – iba ešte viac obohatia farmaceutické korporácie.

V základe podivného správania svetových vlád je pochybný koncept boja proti vírusu – snažia sa, aby zostavili, alebo aspoň obmedzili jeho šírenie. No ten sa množí podľa vlastných pravidiel, ktoré vedci ešte dobre nespoznali. Jeho vlny stúpajú a klesajú bez ohľadu na vládne rozhodnutia a vyhlášky hygienikov. Už je čas na to, aby orgány pochopili, že musia hľadať inú stratégiu.

Treba bojovať nie proti šíreniu nákazy, ale proti jej dôsledkom – proti chorobe, ktorú spôsobuje. Keby sme mali dostupné a účinné protikoronové lieky, schopné minimalizovať počet komplikácií a závažných prípadov, nevadilo by nám, nakoľko vírus je rozšírený (ako to je ohľadom chrípky).

Medicína vždy mala ako prioritu pomoc chorým. Prečo je to teraz inak? Verejné zdravotníctvo sa venuje zdravým (tzv. pozitívnym a negatívnym), alebo tím, kto už v ťažkom stave skončil v nemocnici. Ľudia, reálne chorí na COVID (tzv. aktívne prípady), nemajú žiadnu šancu, aby sa stretli s doktorom, kým sa nedostanú až k pokraju smrti. Keby ich liečili v čas u nich doma, asi by nemocnice neboli preťažení.

Alternatíva je absolútne jasná: potrebujeme aby sa farmakológovia sústredili na vývoj účinných liekov, a zdravotníci – na pomoc chorým v domácich podmienkach. Ale… kto rozhodne urobiť takéto zásadné zmeny, keď vlády sú úplne skoncentrované na papagájovaní nezmyselných obmedzení?

„Koho chce Jupiter zničiť, toho zbaví rozumu“ („Quos Iupiter perdere vult, dementat“). Ak sa Boh na človeka hnevá, najprv mu vezme zdravý rozum a dá nesprávny smer jeho myšlienkam, aby si neuvedomoval svoje chyby –  takto vysvetlil túto vetu Lycurgus (390 – 324 pred n. L.). Toto je presný klinický popis vládnej demencie, rozšírenej ako pandémia do mnohých krajín sveta. Spolu c COVIDom sú veľmi nebezpečné pre ľudstvo.

Za akú cenu chybujú vlády?

16.05.2022

Nedávno som prečítal dva komentáre k úplne odlišným témam. Niečo ich však spája. Prvý je napísaný Danielom Kaiserom a je venovaný dôsledkom pandémie. Autora inšpirovali štatistiky Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), najmä počet úmrtí, prevyšujúce dlhodobý priemer, v „covidových“ rokoch 2020 a 2021 v rôznych krajinách [...]

Boj proti ruským. .. vajciam

06.04.2022

Náš štát sa, Bohu chvála, nezúčastňuje v rusko-ukrajinskej vojne, ale úspešne vedie bojové akcie na svojom území. Už zvíťazil nad „ruskými“ vajcami a zmrzlinou – tieto sú úplne porazené až zničený. Týka sa to však len ich názvov. Samotné výrobky nikam nezmizli a nezmenili ani receptúru. Prešli asi z otvorenej proruskej propagandy k tajnému vplyvu, zákerne [...]

Môže byť vojna spravodlivá?

29.03.2022

Niektorí ľudia hneď odpovedajú na túto otázku: „Samozrejme! Napríklad keď krajina čelí agresii alebo sleduje dobrý až svätý cieľ!“. Ale pre iných je každá vojna odsúdeniahodná pretože je to v podstate legalizované zabíjanie a brutalita. Od ahinsa po bellum justum V indických náboženstvách je zo staroveku až dodnes najdôležitejší princíp ahinsa [...]

Rekonštrukcia cesty I/9 pri Trenčíne

Konečne opravujú 'trenčiansky tankodróm'. Rekonštrukcia panelky sa však predraží

25.05.2022 18:25

Minister dopravy pripravuje metodiku, akou sa budú posudzovať zvýšené ekonomické náklady.

Ján Mikas

Hlavný hygienik vydal usmernenie v súvislosti s výskytom opičích kiahní v Európe

25.05.2022 18:22

Prípady opičích kiahní už zaznamenali vo viacerých európskych krajinách vrátane Česka.

putin, vojaci

Putin až po troch mesiacoch vojny navštívil vojakov zranených na Ukrajine

25.05.2022 17:44

Šéf Kremľa bol v sprievode ministra obrany Sergeja Šojgua.

Martin Kvietik, Dobytkár

Kauza Dobytkár bude pokračovať v júni. Vinu priznal jeden obžalovaný

25.05.2022 17:29

Kauza Dobytkár sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre.